ÖNDER ÇİFTÇİ DERNEĞİ, ÜRETİCİLERİ BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR.

Malkara Önder Çiftçi ve Danışmanlık Derneği, Malkara Ziraat Odası Toplantı Salonunda üyelerine ve üreticilere bilgilendirme toplantısı düzenlemeye devam ediyor.

İlçede kurulduğu günden bu yana yüzü aşkın bilgilendirme toplantısı gerçekleştiren, yüzlerce üreticinin tarlasındaki hastalıklara çözüm bulan Önder Çiftçi Danışmanlık Derneği, Pazartesi günü Ziraat Odası Toplantı Salonunda Hektaş Firması ile birlikte yeni geliştirilen Buğday ve Ayçiçeği hastalıkları ilaçlarını üreticilerine ve üyelerine tanıttı.

Ziraat Odası Toplantı Salonunda verilen bilgilendirme ve tanıtım toplantısında konuşan Hektaş Firması personeli Ziraat Mühendisi İlker Gider, Buğday yaprak hastalıkları, Mısır ve Çeltik hastalıkları ile Yabancı otlarla mücadelenin yeni ortaya çıkarılan ilaçlarla yapılması ve meyvelerde verimi arttıran yeni ilaçlarını tanıttı.

Meyvecilik sektörünün gün geçtikçe artmaya başladığını, talebin iç piyasa ile dış piyasanın aynı oranda arttığını belirten Ziraat Mühendisi İlker Gider “ Meyve ilacımız Bıozyme Tf döllenmeyi, çiçek ve meyve tutumunu sağlar, sağlıklı yapraklanma ile genel bitki büyümesini sağlar, meyve ve sebzelerin büyümesini ve aynı ebatta meyve oluşmasını teşvik eder, verimi arttırır, her cins sebze ve meyvede güvenle kullanılabilir.” Dedi.

Hektaş Firması Personeli Gider “ Bıozyme adlı ilacımız meyvelerin yanı sıra bağcılıkta, sebzecilikte süs bitkilerinde, yonca, yem bitkileri, şeker pancarı patates ve çilek gibi ürünlerde de rahatça kullanılabilir.” Dedi.

Ziraat Mühendisi Gider bilgilendirme toplantısında Buğdayda kök ve kök boğazı çürüklüğü, küllenme, pas hastalıkları, septorya yaprak lekesi ilacı, dar ve geniş yapraklı yabancı otlarla mücadelede kullanılacak olan yeni ilaçlarının da tanıtımını gerçekleştirdi.

Toplantı sonrasında bir açıklama yapan Önder Çiftçi Danışmanlık Derneği Başkanı Ayhan Uzun derneğin bilgilendirme toplantılarına devam edeceğini belirterek “ Üreticilerimiz ve üyelerimiz piyasaya yeni çıkan tüm ürün, ekipman ve ilaçları anında görsün, bilsin. Konu hakkında bilgi ve fikir sahibi olsun. Eğitim, bilgilendirme toplantılarımız devam edecektir.” Dedi.

Comments are closed.