[tabs tab1=”TARİHÇE” tab2=”YÖNETİM” tab3=”ÇALIŞANLAR” tab4=”İLETİŞİM”][tab id=1]

Malkara Önder Çiftçi Danışmanlık Derneği

       Malkara ilçesi, idari yönden 70 köy 3 beldeden oluşmaktayken, yeni Büyük Şehir yasası ile ilçe merkezinde yer alan Camiatik, Hacıevhat, Yeni, Gazibey mahallelerine köy ve beldeler eklenerek toplam mahalle sayısı 77’ye ulaşmıştır. Malkara ilçesinin 2015 yılına göre nüfusu 52.663 ve il merkezine 59 kilometre mesafesiyle Tekirdağ ilinin tarım ve hayvancılık potansiyeli yüksek olan ilçesidir. 1.225 km²’lik yüz ölçümü ile Tekirdağ ilinin toprak alanı en geniş ilçesidir.

       1989 yılında proje olarak başlayan 30.11.1992 tarihinde dernek olarak hukuki statü kazanan Malkara Önder Çiftçi Danışmanlık Derneği çiftçilerin kendi inisiyatifi ile kurdukları  ve üyelerine istihdam ettikleri tarım danışmanı vasıtasıyla tarımsal danışmanlık hizmeti veren bir örgüttür.  Bugün itibariyle Malkara Önder Çiftçi Danışmanlık Derneği, iki ziraat mühendisi, toplantılarının yapılabileceği kendi adına tapusu olan bir büro, hizmetin üyenin ayağına götürüleceği kendi adına iki araç, 240 üye ve bu üyelerin yaklaşık 50.000 dekar toplam arazisi ile üyelerine hizmet vermektedir. Üyelerin arazilerinde Ayçiçeği, buğday, arpa, kanola, mısır, çeltik, yem bitkisi gibi ürün çeşitliliği mevcuttur fakat en çok ayçiçeği, buğday, arpa ve kanola ekimi ön plana çıkmıştır. Tarımsal üretimin yanında geniş çaplı hayvancılık işletmelerine de sahiptirler.

       Tarımsal girdilerini azaltmak, birim alandan daha fazla verim, kalite ve kazanç elde etmelerine yardımcı olmak, bitkisel ve hayvansal üretime yönelik sürdürülebilir üretim teknikleri konusunda her türlü bilgi ve yeni teknolojinin hedef kitleye ulaştırılmasını sağlamak, tarımda çalışanların mesleklerini daha iyi yapmaları için gerekli kişisel gelişim ve girişimcilik eğitimlerini yapmak en temel hedefleri arasındadır. Bu hedef doğrultusunda üyeler arasında bilgi alışveriş toplantıları, tarla günleri, demostrasyonlar, teknik geziler, seminer, sempozyumlar ve resmi makam ziyaretleri ve bunun gibi etkinlikler organize etmektedir.

[/tab][tab id=2]

Yönetim Kurulu Başkanı

ASIM ANAR

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

 İBRAHİM YAMAN

Sayman

SEFER ÖZER

Yönetim Kurulu Üyeleri

MUSTAFA BASMAZ

ZEYNEL KAHYA

[/tab][tab id=3]

Çalışan Kadrosu

AYŞE NUR GÜZEL

SEVCAN ARAP

[/tab][tab id=4]

ADRES:  Yeni mahalle Gülbaba sokak Gülbaba İş Hanı Kat:2 No:111  Malkara/Tekirdağ

İletişim Bilgileri:

Tel: 0541 427 15 92 / 0282 427 15 92    Fax: 0282 427 15 92

[/tab][/tabs]