MODERN TARIMDA GELİNEN SON NOKTA

2542 kez izlendi, 19 Nisan 2018 Perşembe

DÜNYA TARIMINDA ELEKTRONİK VE OTOMASYON UYGULAMALARI   2038 ‘e KADAR 45 MİLYAR DOLARLIK PAZAR PAYI BEKLENTİSİ Pazar araştırma şirketi ID Tech EX in öngörüsü; Önümüzdeki 20 yıl içinde, Tarımda drohn ve robot kullanımının Pazar payı dünya çapında 45 milyar doların üzerinde olacaktır. Pazar araştırma şirketi ID Tech EX in öngörüsü; Önümüzdeki 20 yıl içinde, Tarımda […]

DÜNYA TARIMINDA ELEKTRONİK

VE

OTOMASYON UYGULAMALARI

 

2038 ‘e KADAR 45 MİLYAR DOLARLIK PAZAR PAYI BEKLENTİSİ

Pazar araştırma şirketi ID Tech EX in öngörüsü; Önümüzdeki 20 yıl içinde, Tarımda drohn ve robot kullanımının Pazar payı dünya çapında 45 milyar doların üzerinde olacaktır.

Pazar araştırma şirketi ID Tech EX in öngörüsü; Önümüzdeki 20 yıl içinde, Tarımda drohn ve robot kullanımının Pazar payı dünya çapında 45 milyar doların üzerinde olacaktır.

Buna karşılık analistler, küçük robot kullanımının parlak bir gelecek vadettiğini öngörüyorlar. Büyük makinelerin robotlar ordusu ile destekleyeceği, dahası yerini alabileceği gibi paradigma değişikliğine neden olabilir. IDTechEX’e göre, veri oluşturmadan yabancı ot mücadelesine kadar birçok kullanım alanı düşünülebilir. Burada da 2,5 milyar dolarlık bir Pazar payı tahmin ediliyor.

KÜÇÜK ROBOTLARIN UYGULANMASI

Önemli bir sivil alan olarak kabul edilen, tarımda da dronların kullanımı önemli çapta artacağı öngörülüyor. Önümüzdeki 10 yıl içinde Pazar payı, 420 milyon doların üzerine yükselecek. Yine uzmanlara göre burada da, veri toplamadan yabancı ot mücadelesine kadar birçok alanda kullanım söz konusu.

Güvenilir Pazar araştırmalarına bakılırsa, akıllı tarım uygulamaları (otomasyon ve dijital uygulamalar), önemli ve gerçekçi bir atılım anlamını taşıyor. Gelişen bir sürü yeni fikirlere rağmen, mahsule giden kesin bir yol ağının henüz bulunmadığı kanaati, ağırlığını korumaktadır.

Etiketler: Drohne öçp

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz