NKÜ ve ÖÇP işbirliği ile ‘MESLEKİ GELİŞİM PROGRAMI’ gerçekleştirildi.

10 Ağustos 2016 Çarşamba, 15:14

 

NKÜ Ziraat Fakültesi ve Önder Çiftçi Projesi işbirliği ile 2015-2016 öğretim yılı 2. Sömestrde, ‘MESLEKİ GELİŞİM PROGRAMI’ uygulamaya konulup, gerçekleştirilmiştir. Haftada 1 gün olmak üzere, 14 hafta süren uygulamalı eğitim programına, Tarım Ekonomisi ve Tarla Bitkileri bölümleri son sınıflarından 10 ar öğrenci, toplamda 20 kişi katılmıştır. Uygulama ağırlıklı, meslek geliştirmeye yönelik bu programın amacı; öğrencilerin mezun olduktan sonra iş hayatına daha kolay uyum sağlayabilmeleridir. Programın içeriği bu amaç doğrultusunda oluşturulmuştur.

İlk bölümde Önder Çiftçi bünyesinde bulunan Danışmanlık Derneklerinde, üye çiftçilere verilen danışmanlık hizmetleri kapsamında çalışmalar gerçekleştirilmiş, İkinci bölümde ise, tarım sektörü ile ilgili kurum ve kuruluşlar (şirketler) ziyaret edilmiştir. Kurumumuz çalışanlarından Halil Erişgen’in koordinatörlüğünü yaptığı  programda,  Ziraat Mühendisi adayı öğrenciler yapılan çalışmalara aktif olarak katılım sağlamışlardır.

17 Mayıs 2016 Namık Kemal Ünivesitesi Ziraat Fakültesi Dekanlık toplantı salonunda ‘MESLEKİ GELİŞİM PROGRAMI’na katılan ve başarı ile bitiren Ziraat Mühendisi adayı öğrencilere katılım belgelerinin verilmesiyle çalışmaların ilk bölümü tamamlanmıştır.

Namık Kemal Ünivesitesi Ziraat Fakültesi Dekanlık toplantı salonu

Namık Kemal Ünivesitesi Ziraat Fakültesi Dekanlık toplantı salonu

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz